indir (1)

2019 Kitap Serisi 4: Rezonans Kanunu – İsteklerin Yönetimi

Rezonanas Kanunu – İsteklerin Yönetimi

Pierre franckh

Elips Yayınları – 297 sayfa

Bu kitabı bundan iki sene önce almıştım. Okumaya başladım ama o dönem ki ruh halim ve ilgi odaklarımla bağdaşmadığı için anlayamadım hatta ve hatta biraz tuhaf bile gelmişti. Okuduğumda ise buna çok şaşırdım çünkü benim bildiğim ve altyapım olan konular hakkında oldukça sade ve anlaşılabilir bir dille yazılmıştı. Demek ki zamanı gelmemişti diye düşündüm. Bu alanla ilgilenenler için veya merak edip yeni araştırmaya başlayacaklar için el kitabı olabilecek nitelikte. İlgilenmeyen ama kişisel gelişim okumayı sevenler için de farklı bir bakış açısı sunabilir.

Kitapta birçok bilimsel deneye, insanların deneyimlerine, başarılı insanların sözlerine  yer verilmekte. Gerçi deneyimler; yazarın öğrencilerinden gelen mektuplar ve ortamda hafif ego kokusu olsa da diğer bilgiler için göz ardı edilebilir seviyede.Benim burada okuduğum şeyler daha önce de birçok yerde gördüğüm, okuduğum karşıma çıkan şeylerdi ama hepsinin bir arada olması ve oldukça sade olması hoşuma gitti.

Kuantum, rezonans kanunu, duygu – düşünce ve inançların DNA’yı nasıl etkileyebildiği, düşüncenin nasıl kontrol edilebileceği, geçmiş ve gelecek arasındaki bağlantı, hayatımızdaki olayların ve insanların neden ve nasıl var oldukları, bunda bizim katkımız nedir ve daha birçok konu var kitapta.

  • Dünyada karşılaştığımız her şeyin bir kaynağı vardır ve bu kaynak düşüncelerimizdir. Eğer istediğimiz sonuçlara ulaşmak istiyorsak, düşüncelerimizi kontrol etmeye başlamalıyız.

Kitaptan alıntılar yapayım dedim baktı hepsini yazasım var vazgeçtim. Zamanı gelen, zamanı geldiğinde bir şekilde ulaşır zaten…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir