indir (5)

21-Masal Terapi

Masal Terapi

Judith Malika Liberman

Doğan Novus Yayınları – 286 sayfa

Masal terapi en sevdiğim ve eğlenceli kitaplardan birisi. Bu öyle ‘Elime alayım bir kerede okuyup bitireyim’ kitabı değil. Bir masal oyunu kitabı. Yazar diyor ki; bu kitabı çantanda taşı ve ne zaman başın sıkışsa, kararsız kalsan çıkar,  rastgele bir sayfa aç ve oku. Masallar sana yol gösterecektir. Gerçekten de şimdiye kadar neyi kalbime alarak rastgele bir masal okuduysam konular denk geldi. Tabi muhteşem beynimin birleştirme yeteneği ile düşüncem ve masal arasında bağlantı kurma ihtimalim de yüksek ama diğerini düşünmek bana daha eğlenceli geliyor.

Masallar çok kısa ve her masalın sonunda mesaj, seyir defteri, alıştırma ve alıntı bölümleri bulunuyor. Bir nevi kişisel gelişim kitabı da denilebilir.

Yazar Liberman farklı bir insan. Sağlam bir eğitimi var ve bu konuda Türkiye’nin ilklerinden. Kendisi’nin TED konuşmasını ve diğer videolarını da izledim aklımda onunla ilgili kalan izlenim; işine gerçekten aşık bir insan olduğuydu.

Bu benim ortada duran keyif kitaplarımdan birisi. Bazı masallar çok saçma gelse de çoğunu çok seviyorum. Bence bir yerlerde karşınıza çıkarsa bir şans verin derim.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir