Ayrı Bir Nefeste Can

Can’ım, oğlum hoş geldin bebeğim.

Ayrı bir nefesle canımızdan ayrılan Can.

38 hafta 2 gün boyunca aynı bedeni, aynı nefesi paylaştık seninle. Bu çokta kolay olmayan yolculuğumuz boyunca elimden geldiğince, iyi bir yol arkadaşı olmaya çalıştım sana.

Umut, korku, mutluluk, endişe, sabır, acı, sevinç, bütün duyguları hakkını vererek yaşadık neredeyse.

Ama sonunda sağ sağlim kavuştuk. İçimden bir yerlerden adın koptu geldi CAN. Dedik CAN olsun adın. Sanki önceden koyulmuştu da sonradan bize duyurulmuştu.

Senden önce bebek bakımı konusunda abin bizi öyle güzel yetiştirdi ki, neyin nasıl olması gerektiğini öyle güzel öğretti ki, bu sayede sana daha güvenli ve deneyimli yaklaşabiliyoruz. Bu açıdan sen de biz de şanslıyız. Bu sayede ilk günlerinin heyecanını ve keyfini telaşa, paniğe ve deneyimsizliğe kaptırmıyoruz. Keyifli ayrıntıları kaçırmıyoruz.

Umarım yıllar sonra okuduğunda  bu mektup sana bugün evimizdeki sevinci, mutluluğu ve heyecanı olduğu gibi hissettirebilir.

Sana yazacak, anlatacak o kadar çok şey var ki bebeğim ama hepsi bir solukta nasıl anlatılır onu bilemiyorum.

Annelikte,  birinci, ikinci diye bir sıralama yokmuş. Annelik her çocukla ayrı bir heyecan ayrı bir deneyimmiş.

Sen ayrı bir bireysin. Ruhu, karakteri ve kaderi kendine ait olan. Hayat sana nasıl bir yol çizecek bilmiyoruz ama kendi ayaklarının üzerinde durana kadar elimizden geldiğince sana bu yolda eşlik edeceğiz. Mutlu, huzurlu, kaliteli ve başarılı bir hayatının olması için gücümüz yettiğince destek olacağız.

Anne baba olarak mükemmel değiliz, doğruyu elimizden geldiğince sizin ışığınızla bulmaya çalışıyoruz. Yanlışlarımız olacak, bazen denge sağlamakta zorlanıcaz, yeri gelecek çatışıcaz, sabrımızın yetmediği, seni anlamadığımızı düşündüğün yerler olacak. Bazen de sen bizim neyi neden yaptığımızı anlayamayacaksın.

Değişeceğiz, hem de devamlı değişeceğiz.  Sen büyüyeceksin, biz yaşlanacağız. Birlikte ama farklı kuşaklara geçeceğiz.  Ama bizi bir arada tutan şey her zaman sevgi olacak.

Ne olursa olsun unutma ki biz çok özel ve güçlü bir aileyiz.  Birlikte her şeyi başarabiliriz.

Ailemize katıldığın için çok mutluyuz. İyi ki geldin, hoş geldin Can bebek.

Seni seviyoruz Can oğlum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir